• Súťaž

• Vážení rodičia, milí študenti,
            podporte iniciatívu 3.A triedy o zviditeľnenie Dňa otvorených dverí na Gymnáziu K. Štúra v Modre formou súťaže na našej FB stránke.
            Verejným zdieľaním môžete vyhrať knihu a záložku.

Ďakujeme :)

• Zážitková hodina informatiky

• Dňa 26.1. mala trieda tercia vo firme DXC Technology v Bratislave tú najzaujímavejšiu zážitkovú hodinu informatiky. Prečo najzaujímavejšiu? Intenzívne, zaujímavo a s elánom sa odborníci tejto firmy venovali 4 témam: Minecraft dokáže vzdelávať - fu to sa programovalo; Bezpečnosť detí na internete - tak toto boli zaujímavé debaty; 3D tlač - ako to funguje a vytlačme si darčeky; Notebook - ako ho demontovať a poskladať späť.

Možnosť zažiť takúto hodinu vo svetovej firme sme prijali s nadšením a chceme sa poďakovať aj samotným žiakom, ktorí na tejto exkurzii boli - za reprezentáciu školy, záujem, aktívnosť a slušnosť - dostali sme od školiteľov veľkú pochvalu.

• Nepovinne po víne

• Triedy IV.A a septima sa 24.1. zúčastnili hudobno-poetického pásma "Nepovinne po víne" v Divadle Nová scéna, ktoré predstavilo povinnú literatúru, ako ju poznáme zo školy, v dialógu s nepovinnou, ktorá by sa však možno mala stať povinnou. Žiaci sa dozvedeli zaujímavou formou aj niečo viac o živote slovenských autorov, najmä z obdobia 20. storočia.

• Okresné kolo ONJ

• Dňa 18.1.2023 sa konalo na našej škole okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Naši žiaci nás reprezentovali v troch kategóriách. Na krajskom kole nás budú reprezentovať 2 žiaci.

Kategória 1B:

Michal Jakabovič (K) – 2. miesto

Kategória 2A:

Peter Jakabovič (Sx) – 2. miesto

Blahoželáme naším študentom k úspechu a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

• Vianočný predaj

• Dňa 14.12. 2022 sa na našej škole uskutočnil vianočný predaj, prostredníctvom ktorého sa nám podarilo vyzbierať až 343,36€.
            Sme veľmi vďační všetkým rodičom aj študentom, ktorí napiekli zákusky, vyrobili ozdoby alebo inak prispeli do nášho predaja. Takisto ďakujeme každému, kto si prišiel niečo kúpiť.
            Peniaze budú použité do projektov vrámci participatívneho rozpočtu na našej škole. Tešíme sa na Vás aj budúci rok! ;)